outbud.pl

budownictwo, dom, wnętrze

domy z płaskim dachem
Dom

Czym charakteryzują się domy z płaskim dachem?

Domy z płaskim dachem są synonimem nowoczesnej architektury. Co prawda najczęściej można je spotkać w krajach o łagodnym klimacie, ale coraz częściej są także budowane w Polsce.

Domy z płaskim dachem – współczesne perły architektury

Domy z płaskim dachem prezentują się bardzo ciekawie. Nadają one każdej nowoczesnej bryle nietuzinkowy oraz bardzo ciekawy wygląd. Są to bez wątpienia współczesne perły architektury. Po projekty takich domów sięgają najczęściej tacy inwestorzy, którzy mają potrzebę odbiegania od tradycyjnych schematów.

Obecnie projekty domów z płaskim dachem są bardzo ciekawe. Poszczególne budynki mają bardzo różnorodną stylistykę. W ostatnim czasie bardzo modne są minimalistyczne bryły w kształcie prostokąta, które przybierają futurystyczne formy. W wielu katalogach z projektami domów można też spotkać luksusowe oraz bardzo oryginalne wille, które są wykańczane kamieniem oraz drewnem.

Istotne zalety domów z płaskim dachem

Budynki z płaskim dachem posiadają mnóstwo zalet. Pośród wielu z nich można wymienić to, że są znacznie tańsze w budowie. Ponadto ich właściciele nie muszą obawiać się uszkodzeń dachówki, na przykład w podczas wichury.

Z kolei istotną niedogodnością jest to, że podczas intensywnych opadów śniegu dach trzeba odśnieżać. Niemniej jeśli jest on dobrze wykonany, to wówczas pozwala w dużym stopniu zniwelować straty ciepła.

Budynki z płaskim dachem są zazwyczaj pozbawione ostrych skosów. Dzięki temu znajdujące się w nich pomieszczenia są bardzo ustawne. Można je z łatwością zaaranżować w bardzo ciekawy sposób.
Dziś w wielu domach z płaskim dachem można spotkać mnóstwo przeszkleń, które doskonale doświetlają wnętrze oraz są istotnym elementem ozdobnym.

Istotną zaletą takich konstrukcji jest prostota oraz zachowanie idealnych proporcji. Domy takie można z łatwością połączyć z ogrodem. W tym celu wystarczy wstawić w salonie duże drzwi balkonowe. Wówczas to podczas relaksu w tym pomieszczeniu można podziwiać zieleń znajdującą się w ogrodzie.

Parterowe i piętrowe domy z płaskim dachem

Wybór projektów domów z płaskim dachem jest ogromny. W katalogach nie brakuje zarówno budynków parterowych, jak i piętrowych.
Wybór kondygnacji zależy przede wszystkim od preferencji inwestora oraz liczby domowników.

W wielu projektach domów z płaskim dachem można spotkać wewnętrzny taras, do którego można dostać się z kilku pomieszczeń.
Na płaskich dachach można też zaaranżować, tak zwany zielony dach, który będzie doskonałą strefą wypoczynkową dla całej rodziny. Rozwiązanie to jest polecane przede wszystkim na niewielkie działki, na których trudno jest stworzyć w pełni zachwycający oraz okazały ogród.