outbud.pl

budownictwo, dom, wnętrze

zadaszenie tarasu
Remont

Funkcjonalne i urzekające zadaszenie tarasu

Starannie zaprojektowane tarasy, które otaczają nowoczesne, geometryczne bryły domów potrafią niejednokrotnie zachwycić nie tylko swym wyjątkowym wyglądem, lecz także funkcjonalnością. Obecne rozwiązania architektoniczne podnoszą rangę tarasów do stylowych oraz bardzo wygodnych salonów z dostępem do świeżego powietrza. Jakie wybrać zadaszenie tarasu, aby codzienny relaks był niesamowitą przyjemnością?

Pergole – doskonałe zadaszenie tarasu

Niestabilne parawany oraz ciężkie baldachimy powoli odchodzą do lamusa i coraz częściej są zastępowane przez nowoczesne zadaszenia tarasów, które to są tworzone na miarę potrzeb minimalistycznej architektury.

Przyglądając się projektom prezentowanym w wielu modnych katalogach, nie sposób jest nie zwrócić uwagi na stylowe oraz pięknie prezentujące się pergole. W nowoczesnych ogrodach doskonale sprawdzają się designerskie modele charakteryzujące się prostą oraz pozbawioną zbędnych ozdobników konstrukcją.

Te innowacyjne zadaszenia łączą w sobie ogromną funkcjonalność oraz potrafią niejednokrotnie zachwycić swą wyjątkową estetyką. Wiele z nich jest wykonanych z wysokogatunkowych materiałów, które są bardzo odporne na działanie niekorzystnych warunków pogodowych. 

Ich konstrukcja jest zazwyczaj wykonywana z aluminiowych oraz bardzo stabilnych profili. Taki stelaż potrafi zawsze w pełni skutecznie oprzeć się najsilniejszemu wiatrowi, a każdy właściciel może mieć pewność, że nie pojawią się na nim rdzawe plamy.

Składane zadaszenia tarasów – praktyczność i wygoda

Wiele oferowanych na rynku tarasów charakteryzuje się tym, że posiadają składane dachy. Bardzo często są one zbudowane z bardzo mocnej, kilkuwarstwowej tkaniny technicznej oraz obracanych aluminiowych profili wyposażonych z płynną regulację kąta nachylenia.

Tworzywa te nie nagrzewają się od słońca, zatem każdy użytkownik tarasu ma zapewniony kojący cień oraz jest odizolowany od opadów. Wiele konstrukcji jest wyposażonych w pilot, służący do uruchamiania mechanizmu otwierania dachu.

Zadaszenia tarasowe z funkcjonalnymi dodatkami

Wiele nowoczesnych zadaszeń tarasowych jest wyposażonych w bardzo praktyczne dodatki, na przykład w postaci zintegrowanego oświetlenia LED, rolowanych przesłon czy szklanych zabudowań bocznych.

Aby niskie temperatury nie ostudziły zapału domowników do delektowania się jesiennymi widokami, w wielu pergolach są montowane promienniki podczerwieni. Są to niewielkie urządzenia swym wyglądem przypominające nieco klasyczne lampy. Charakteryzują się one tym, że generują światło, dzięki czemu klimat staje się bardzo przytulny.

Dzięki bogatame wyposażeniu, każdy przydomowy taras staje się urzekającym miejscem spotkań towarzyskich oraz sprawdzonym miejscem do relaksu i wypoczynku, niezależnie od panującej aury.