outbud.pl

budownictwo, dom, wnętrze

huśtawka
Dom

Jaką huśtawkę ogrodową wybrać?

Kwiaty, krzewy i drzewa w ogrodzie to nie wszystko. Warto zadbać o różne meble ogrodowe, dzięki którym w ogrodzie będzie można wypoczywać i relaksować się. Tym, co warto kupić jest huśtawka ogrodowa. Zanim jednak udamy się do sklepu, warto wiedzieć, że huśtawka huśtawce nierówna. Dostępna jest między innymi huśtawka ogrodowa metalowa, a także ta wykonana z drewna. Podpowiadamy czym charakteryzują się huśtawki ogrodowe dostępne w sprzedaży, a tym samym pomagamy w dokonaniu najlepszego zakupu.

Jakie zalety ma huśtawka ogrodowa metalowa?

 

Huśtawka ogrodowa metalowa to bez wątpienia wybór idealny dla naprawdę wymagających. Takie huśtawki nie kosztują wcale dużo, a są naprawdę solidnie wykonane. Metal – w odróżnieniu od drewna – nie musi być konserwowany co roku, co przekłada się na oszczędność zarówno czasu, jak i pieniędzy. Huśtawki ogrodowe z metalu można z łatwością utrzymać w czystości. Doskonale znoszą one działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych. Nie trzeba ich okrywać na zimę ani wstawiać do pomieszczenia. Są to huśtawki, które posłużą nam naprawdę bardzo długo.

Czy huśtawki ogrodowe z drewna warto kupić?

 

Wielu właścicieli ogrodów decyduje się na huśtawki ogrodowe drewniane. Ich niewątpliwym atutem jest wygląd – drewno jest jednym z bardziej stylowych, eleganckich materiałów. Do tego jest bardzo uniwersalne. Huśtawki ogrodowe z drewna pasują do każdego ogrodu bez względu na to, w jakim stylu został on urządzony. Decydując się na drewnianą huśtawkę, należy jednak pamiętać, że wymaga ona regularnej impregnacji. W przeciwnym razie drewno szybko straci swój dobry wygląd, a huśtawkę trzeba będzie wymienić na nową. Plusem huśtawek ogrodowych wykonanych z drewna jest to, że nie nagrzewają się nawet wówczas, gdy długo narażone są na działanie promieni słonecznych. Dzięki temu nie trzeba obawiać się, że podczas korzystania z ich w upalne dni oparzymy się.

 

Czy huśtawki ogrodowe z tworzywa sztucznego zasługują na uwagę?

 

Obecnie dostępne są również huśtawki ogrodowe z tworzywa sztucznego, czyli plastiku. Są to najtańsze huśtawki dostępne na rynku. To właśnie ich cena w dużej mierze decyduje o ich ogromnej popularności. Plusem takich huśtawek jest niewielka waga, co sprawia, że można je bez problemu przestawiać z miejsca na miejsce. Decydując się na huśtawkę z tworzywa sztucznego, warto pamiętać, że jest to materiał, który nie lubi niskich temperatur. Dlatego na zimę lepiej huśtawkę z plastiku umieścić w pomieszczeniu.

Jakie dodatki do huśtawki ogrodowej?

 

Aby korzystanie z huśtawki ogrodowej było bardziej przyjemne, warto postawić na odpowiednie poduchy. Zdarza się, że huśtawki sprzedawane są już z nimi w komplecie. Można je jednak dokupić też oddzielnie, wybierając kolor i wzór, a także ich grubość.

 

Huśtawka w ogrodzie to mebel wart uwagi nie tylko wówczas, gdy mamy dzieci. Szeroki wybór różnych modeli sprawia, że bez trudu znajdziemy huśtawkę dopasowaną do stylu, w jakim urządziliśmy ogród, a także posiadanych możliwości finansowych.