outbud.pl

budownictwo, dom, wnętrze

Okiennice wewnętrzne
Dom

Okiennice wewnętrzne – dlaczego warto je zainstalować?

Aranżacja okna to zadanie niełatwe. Tradycyjne firanki i zasłony nie są ani efektowne, ani praktyczne. Idealną alternatywą są nowoczesne okiennice wewnętrzne, tzw. shuttersy. To systemy okienne nie tylko eleganckie, ale także niebywale funkcjonalne. Dlaczego warto je wykorzystać do aranżacji mieszkania? Jakie mają zalety? Gdzie zamówić okiennice wewnętrzne? To nowoczesne produkty, które oferują swoim użytkownikom sporo korzyści. Warto poznać je bliżej.

Okiennice wewnętrzne – czym się charakteryzują?

Shuttersy to systemy osłaniania okien, które zbudowane są z ramy i ruchomych lameli. Lamele ułożone są poziomo i można nimi wygodnie sterować. Dzięki takiemu rozwiązaniu można kontrolować poziomem ilości światła słonecznego, wpadającego do pomieszczenia i stworzyć przestrzeń komfortową w użytkowaniu. Przestrzeń idealnie dopasowaną do potrzeb mieszkańców.

Nowoczesne okiennice wewnętrzne są produkowane z różnych materiałów, takich jak PCV czy drewno. Szczególną popularnością cieszy się to ostatnie rozwiązanie. Shuttersy z drewna cechują się szlachetnym, stylowym wyglądem i znakomitymi parametrami wytrzymałościowymi.

Dlaczego warto je wybrać?

Tego rodzaju systemy są coraz częściej wybieranym rozwiązaniem do aranżacji okien. Okiennice wewnętrzne nie tylko designersko się prezentują, ale mają także szereg innych zalet, takich jak:

  • poprawiają parametry termoizolacyjne okien,

  • cechują się wysoką wytrzymałością,

  • są odporne na negatywne działanie wilgoci i promieniowania UV,

  • redukują poziom hałasu,

  • są łatwe do utrzymania w czystości.

Shuttersy doskonale chronią przed nadmiernym światłem słonecznym, dzięki czemu są komfortowym rozwiązaniem szczególnie w upalne dni. Do dużych atutów okiennic wewnętrznych należy zapewnienie mieszkańcom wysokiego poziomu prywatności. Shuttersy są idealnym rozwiązaniem w mieszkaniach z oknami parterowymi, znajdującymi się przy ruchliwej ulicy.

Gdzie kupić okiennice wewnętrzne?

Wysokiej klasy okiennice wewnętrzne to zawsze trafiony zakup. Warto zamówić je u producenta Wielkopolanka, ponieważ to firma, która oferuje produkty wykonane z naturalnych materiałów najwyższej jakości. Shuttersy są funkcjonalne, dekoracyjne i są dostępne w wielu wariantach kolorystycznych.

Okiennice wewnętrzne to znakomite rozwiązanie do różnych pomieszczeń w domu. Świetnie sprawdzą się w salonie, sypialni czy w domowym gabinecie. Drewniane okiennice typu shutters to znakomita inwestycja. Podniosą walory dekoracyjne pomieszczenia i nadadzą mu elegancji i klasy, a przy tym zapewnią komfort użytkowania lokum na co dzień.