outbud.pl

budownictwo, dom, wnętrze

meble uchwyty
Dom

Uchwyty retro – prosty sposób na metamorfozę mebla!

Chcesz nadać meblom wygląd retro? Prostym i szybkim sposobem będzie wymiana uchwytów meblowych. Zobacz, jak to zrobić!

Uchwyty meblowe są montowane w wielu typach mebli, między innymi w szafkach, komodach, szafach, biurkach czy kredensach. Wymiana uchwytów na inne pozwala na przeprowadzenie szybkiej metamorfozy mebla. Jak ją wykonać? W doborze odpowiednich uchwytów oraz ich wymianie pomaga sklep internetowy Uchwyty Meblowe 24, w którego ofercie można znaleźć szeroką gamę uchwytów w stylu retro: https://uchwytymeblowe24.pl/uchwyty-meblowe-klasyczne-retro.

Retro uchwyty – do jakich mebli pasują?

Uchwyty do mebli w stylu retro mogą zmienić wygląd mebli na styl retro i vintage, dlatego też są one świetnym sposobem na nadanie meblom niepowtarzalnego charakteru. 

Takie uchwyty mogą być świetnym dodatkiem do wielu różnych mebli, na przykład do komody ustawionej w sypialni albo w salonie, mebli kuchennych czy łazienkowych, którym chce się nadać wygląd mebli jak sprzed lat.

Wymianie uchwytów mogą towarzyszyć także inne czynności związane z odnowieniem mebli, na przykład można je pomalować, dodać do nich nóżki, aby całkowicie zmienić ich wygląd.

Jakie są rodzaje uchwytów retro do mebli?

Do wyboru jest wiele ciekawych uchwytów meblowych w stylu retro, które można podzielić na różne kategorie pod względem ich budowy oraz wykorzystanych materiałów.

Bardzo popularne są metalowe uchwyty meblowe w kolorze starego srebra albo złota, które wykończone są dekoracyjnymi rzeźbieniami. Także świetnym wyborem mogą być uchwyty meblowe wykończone porcelaną z nadrukami. Inna propozycja to czarne uchwyty meblowe wykonane z kutego metalu lub stylizowane na kuty metal.

Takie uchwyty można kupić w sklepie internetowym Uchwyty Meblowe 24 – są one dostępne pod adresem: https://uchwytymeblowe24.pl/uchwyty-meblowe-klasyczne-retro.

Jak wymienić uchwyty w meblach?

Wymiana uchwytów w meblach nie jest trudnym zadaniem. Warto pamiętać o poniższych czynnościach:

1. Określ wymiar uchwytów

Na początku zmierz odległość między otworami na śruby w meblach, aby dowiedzieć się, jakie uchwyt będą do nich pasowały.

2. Kup nowe uchwyty retro

Kolejnym etapem jest zamówienie uchwytów. Można zrobić to bez problemów w internecie, na przykład pod adresem: https://uchwytymeblowe24.pl/uchwyty-meblowe-klasyczne-retro, gdzie na kupujących czeka szeroka gama uchwytów w stylu retro w przystępnych cenach.

3. Usuń stare uchwyty

Aby zainstalować nowe uchwyty retro, trzeba najpierw usunąć stare uchwyty. Za pomocą śrubokręta należy wykręcić w nich śruby mocujące stare uchwyty. Gdy do nowych uchwytów nie dodano śrub, należy zachować starsze śruby.

4. Zamontuj nowe uchwyty

Po zdemontowaniu starych uchwytów należy umieścić nowe uchwyty na meblach i przykręcić je do nich za pomocą śrub. Należy dokręcić śruby dokładnie śrubokrętem, aż uchwyty będą bezpieczne.

Warto więc pamiętać o tym, że dodanie do mebli uchwytów retro do mebli to prosty i niedrogi sposób na odmianę ich wyglądu. Dzięki tej prostej czynności można uzyskać wyjątkowy i stylowy mebel do swojego domu.