outbud.pl

Outbud.pl – budownictwo, dom, wnętrze

zakup mieszkania od dewelopera
Nieruchomości

Zakup mieszkania od dewelopera – wady i zalety inwestycji

Zakup mieszkania to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu rodziny. Chcąc podjąć decyzję, która sprawi, że wiele lat będziemy zadowoleni z własnego M należy odpowiedzieć sobie na wiele pytań. Koniecznie trzeba zastanowić się, jakie są wady i zalety mieszkania z rynku pierwotnego?

Zalety rynku pierwotnego

Zakup mieszkania od dewelopera często daje szansę na samodzielną aranżacje przestrzeni. Inwestorzy, którzy kupują mieszkanie we wczesnym etapie budowy mogą samodzielnie rozplanować rozkład wnętrza. Mają szansę zdecydować ile będzie pokoi, jaki będą miały metraż, jak będzie usytuowana kuchnia.

Mieszkania z rynku wtórnego są już rozplanowane. Dzielenie pokoi na mniejsze jest możliwe. Natomiast wyburzanie ścian jest bardzo trudnym zadaniem. Wymaga zgody wspólnoty mieszkaniowej oraz projektu. Wyburzanie ścian nośnych jest niemożliwe.

Wybierając mieszkanie z rynku pierwotnego warto skoncentrować się na osiedlach, które dają duże możliwości. Dobra komunikacja z centrum miasta to jeden z najważniejszych warunków komfortowego funkcjonowania. Warto również zwrócić uwagę na osiedla, które mają rozbudowane tereny rekreacyjne. Park, tereny zielone, trasy rowerowe, place zabaw dla dzieci to argumenty przemawiające za nowym mieszkaniem.

Mieszkania z rynku wtórnego bardzo często znajdują się w centrum miasta. Dzięki temu jest łatwy dostęp do kin, restauracji czy klubów fitness. Wadą takiej lokalizacji jest hałas i duży ruch.

Zakup mieszkania od dewelopera wiąże się z możliwością kupna miejsca parkingowego. Jest to duże ułatwienie, gdyż z roku na rok zaparkowanie samochodu pod budynkiem jest coraz trudniejsze.

Wady rynku pierwotnego

Osoby, którym zależy na szybkiej przeprowadzce nie zawsze są w stanie znaleźć mieszkanie, które już jest dostępne. Zakup mieszkania od dewelopera może wiązać się z koniecznością czekania na ukończenie inwestycji. Nie każdy może sobie na to pozwolić.

Warto również pamiętać, że w nowym budynku, przez dłuższy czas, mieszkańcy będą narażenia na hałasy, które towarzyszą remontom mieszkań. Jest to nieuniknione w budynku, w którym wszyscy aranżują swoje mieszkania.

Zakup mieszkania od dewelopera ma swoje plusy i minusy, jak każda inwestycja. Warto jednak pamiętać, że mieszkania w nowym budownictwie przez wiele lat będą atrakcyjną lokatą kapitału. Zupełnie inaczej może to wyglądać w budynku, który lata świetności ma za sobą. Zakup mieszkania w budynku, którego stan techniczny będzie się pogarszał może okazać się wyjątkowo ryzykowny. Mieszkanie zamiast zyskać na wartości może dużo stracić.