outbud.pl

budownictwo, dom, wnętrze

kuchnia z drewnem
Dom

Drewniana kuchnia – moda, która powraca!

Projektujesz kuchnię do nowego gniazdka? A może remontujesz swoją starą kuchnię i chcesz nadać jej nowoczesnego designu? Zastanawiasz się nad połączeniem kuchni z elementami drewna? W tym artykule pomożemy ci zdecydować, jakie drewniane elementy powinieneś koniecznie posiadać w swojej kuchni!

Kuchnia – kluczowy pokój w domu

Kuchnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu. Można nawet uznać je za jego serce, gdyż to tam najczęściej odbywają się wszystkie ważne rozmowy, spożywa się wspólne posiłki i spędza mnóstwo czasu. Kuchnia ma być zarówno użyteczna, jak i przykuwająca oko, tak aby czas w niej spędzony był jak najmilszy.

Funkcjonalność

Projektując kuchnię należy pamiętać o jej funkcjonalności. Kuchnia ma wykorzystywać dostępną przestrzeń maksymalnie, ponieważ każda wolna przestrzeń z pewnością zostanie szybko zagospodarowana i przyda się każdemu domownikowi. Kuchnia musi mieć porządne zawiasy i klamki, które będą odporne na szarpanie i częste otwieranie, co podnosi bezpieczeństwo i komfort użytkowania.

Warto zwrócić także uwagę na materiał, z jakiego jest wykonywana kuchenna zabudowa. Najlepiej, żeby materiał był łatwy w utrzymaniu czystości i nie odbarwiał się, gdyż zakup kuchni to poważny wydatek, a samo umeblowanie jest używane przez wiele długich lat.

Drewno to twój najlepszy przyjaciel

Kuchnia z drewnem to hit ostatnich kilku lat! Bardzo neutralne połączenie, które pasuje do wszystkich wnętrz. Kuchnie tego typu są niezwykle eleganckie i jednocześnie minimalistyczne. Niezwykle bogata oferta, różnorodnych projektów doskonale pasujących zarówno do niewielkiej metrażowo kuchni, jak i do dużych powierzchni!

Obecnie kuchnia z drewnem może być wykonana w różnorodnych konfiguracjach. Najczęściej drewno jest wkomponowane jako dodatkowy element, a całość kuchni wykończona jest lakierowaną płytą. Drewno doskonale wpasowuje się zarówno w jasną, jak i ciemną kolorystyką mebli.

Przy wyborze kuchni z drewnem warto także zwrócić uwagę na gatunek drzewa wykorzystywanego do zrealizowania wybranego projektu. Od tego zależy przede wszystkim cena, a także ostateczny kolor naturalnego drewna.

Drewniany blat nigdy nie jest surowy, jest polakierowany bezbarwnym lakierem, dzięki któremu zachowuje swój naturalny kolor, otrzymuje większą trwałość i odporność na wilgoć, a dodatkowo pięknie eksponuje słoje i naturalną fakturę drewna.

Kuchnia z drewnem jest wykonywana z najwyższej jakości materiałów, które gwarantują wytrzymałość i piękny efekt na wiele lat. Odpowiednia pielęgnacja pozwoli cieszyć się nią przez na prawdę długi czas.