outbud.pl

budownictwo, dom, wnętrze

tani podjazd do garażu
Budownictwo

Jak tanio wykonać podjazd?

Z pewnością wiele osób marzy o ładnym i elegancko wyglądającym podjeździe. Jednakże w tym momencie nasuwa się pytanie, a mianowicie, jak wykonać tanie podjazdy do garażów. Na samym początku należy wspomnieć, że koszt budowy może być różny. Wpływa na to kilka czynników. Musimy pamiętać, że dojazd powinien być w pełni wytrzymały, aby przenieść wszystkie obciążenia, które generowane są przez auto.

Tani podjazd

Cena całego podjazdu może różnić się w zależności od wybranego materiału, sposobu wykonania oraz wielkości powierzchni. Jeśli chcemy mało zapłacić za wszystkie prace warto wziąć pod uwagę kilka kwestii, a mianowicie utwardzenie naszego podjazdu, cenę podjazdu, który będzie wykonany z kostki brukowej, cenę podjazdu zrobionego z płyt ażurowych, ale również z kostki granitowej. Zapoznanie się z tematem i przeanalizowanie dostępnych opcji pozwoli nam podjąć właściwą decyzję bez popełnienia błędów. Wszystko możemy dopasować do siebie według własnych preferencji, potrzeb i uznania.

tanie podjazdy do garażu

Zobacz także: https://outbud.pl/jak-ocieplic-garaz-blaszany/

Utwardzanie oraz tanie tworzenie podjazdu

Pamiętajmy, że utwardzanie podjazdu to kluczowa i elementarna sprawa. Musimy użyć do tego odpowiednich materiałów. Zrobienie podbudowy nie wyniesie nas zbyt dużo. Jeżeli zamierzamy utwardzić podjazd, warto użyć gruzu betonowego, kamienia naturalnego bądź żwiru. Pamiętajmy, że podjazd musi być w pełni wytrzymały, aby w czasie opadów samochód nie miał problemów z wjazdem. W tej sytuacji doskonale sprawdzi się kostka brukowa lub bruk klinkierowy, który ma dużą wytrzymałość na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, co jest naprawdę ogromną zaletą. Jeśli źle wykonamy naszą pracę, mogą pojawiać się szczeliny i dziury. Może nawet dojść do zapadnięcia się kostki. Dlatego świetną podbudową może okazać się zwykły piasek. Z wyżej wymienionych najtańszy jest gruz betonowy, który kosztuje około 10 złotych za tonę, żwir ok. 60-65 zł, natomiast tłuczeń 30 zł.
Do tego typu prac najchętniej wybierana jest kostka brukowa. Dużą korzyścią jest nie zbyt wysoka cena. Oprócz tego bruk świetnie się prezentuje i jest wytrzymały. Ciekawym rozwiązaniem są również płyty ażurowe. Mają różne kształty oraz kolory. Podbudowa to te same materiały i koszt. Mamy jeszcze możliwość zrobienia taniego podjazdu z kostki granitowej. Więcej kosztuje od kostki betonowej. Jednakże jest bardzo trwała i odporna na wszystkie uszkodzenia. Kostki w standardowym rozmiarze kosztują ok.98 zł, natomiast te większe 105 zł. Dodatkowo, jeśli chcemy zaoszczędzić na jednym z powyższych rozwiązań warto wykonać wszystkie prace samemu.

Tanie podjazdy do garażów z kruszywa

Podjazd do garażu z kruszywa nie jest drogą inwestycją dla właściciela działki. Słynie on z prostoty wykonania i niedużego nakładu czasu. Jednak z czasem należy dbać o uzupełnianie materiału, z powodów eksploatacji. Innym minusem tej formy podjazdu jest to, że z czasem droga zaczyna zarastać roślinnością, którą trzeba regularnie usuwać. Kolejną wadą tego podjazdu jest to, że podczas dużych opadów i roztopów, wjazd z kruszywa zaczyna mięknąć.

Jak widać, podjazd z kruszywa ma fajne zalety, ale niestety też niefajne wady. Warto więc dobrze przemyśleć decyzje o materiale do wjazdu, gdyż może on później przysporzyć nam problemów lub dobrze służyć.

Tanie podjazdy z płyt PCV

Płyty PCV słyną z odporności na mróz i wilgoć oraz z małej podatności na działanie sił zewnętrznych. Po ułożeniu takich panel należy dbać o ich częste zwilżanie wodą, aby zachować odpowiednią pielęgnacje. Dodatkowo przez około 2 do 3 tygodni od położenia paneli nie zaleca się ich obciążania, np. poprzez wjazd samochodem.

Jednak, czy jest to rodzaj taniego podjazdu do garażu? Nie do końca. Koszt budowy z tego rodzaju materiału wynosi około 4500 zł. Nie jest więc to najtańsza opcja.

Tanie podjazdy – podsumowanie

Wybór taniego podjazdu to oczywiście kwestia indywidualna. Dla jednych tanią opcją będzie wydanie pieniędzy na dobrej jakości materiał, o który nie trzeba będzie się za bardzo martwić w przyszłości a dla innych wybranie taniego kruszywa, które z czasem trzeba będzie uzupełniać. Żaden wybór nie jest zły. Należy tylko wybrać, który jest dla nas najwłaściwszy.