outbud.pl

budownictwo, dom, wnętrze

dom w stylu amerykańskim
Dom

Przestronny i funkcjonalny dom w stylu amerykańskim

Projekty domów w stylu amerykańskim cieszą się coraz większym zainteresowaniem na rynku budowlanym. Okazałe wille oraz piękne parterowe bungalowy, to doskonała propozycja dla inwestorów poszukujących innowacyjnych pomysłów architektonicznych.

Projekty domów w stylu amerykańskim – charakterystyka

Domy w stylu amerykańskim charakteryzują się tym, że zawsze wyróżniają się w tle wielu innych. Cechuje je ogromna różnorodność oraz to że są bardzo ozdobne i oryginalne. Te skomplikowane bryły o wielopołaciowych dachach oraz wielu ciekawych elementach architektonicznych są doskonałą propozycją dla wszystkich osób poszukujących nowoczesnych rozwiązań.

Typowy dom w stylu amerykańskim to biała bryła o spadzistym, zazwyczaj szarym dachu oraz z wplecioną w wielu miejscach elewacji drewnianą boazerią. Właśnie tak wyglądają klasyczne budynki zlokalizowane na przedmieściach wielu amerykańskich miast.

projekty domów w stylu amerykańskim

W typowo amerykańskim domu nie może też zabraknąć dachowych lukarn dachowych, które nadają całej konstrukcji bardzo oryginalnego wyglądu. Niesamowitego uroku dodają takim nieruchomościom również szerokie obramowania okien oraz drzwi, zazwyczaj w białym kolorze. Świetnie kontrastują one z wykonaną z czerwonych cegieł lub szarą elewacją.

W typowo takich budynkach znajdują się także bardzo charakterystyczne wykusze, a więc charakterystyczne elementy wystające poza bryłę budynku. Zazwyczaj składają się one z trzech lub pięciu ścian. W tej części mieszkania Amerykanie zazwyczaj urządzają jadalnie lub salon.

Charakterystycznym elementem są także pokoje urządzone nad garażem. Bardzo oryginalnie prezentują się również domy z przestronną werandą, która najczęściej znajduje się od frontu domu. W takim miejscu relaks na bujanym fotelu zawsze potrafi sprawić ogromną przyjemność.

Zobacz także: https://outbud.pl/jak-unowoczesnic-boazerie/

Projekty domów w stylu amerykańskim – dlaczego warto?

Projekty domów w stylu amerykańskim są dedykowane przede wszystkim dla tych osób, które pragną posiadać przestronny, komfortowy oraz funkcjonalny dom. Każda nieruchomość w stylu amerykańskim potrafi spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających inwestorów. Jest ona doskonałym wyborem dla każdej dużej rodziny.

Jeśli projekt jest wykonany przez doświadczonego architekta, to wówczas zazwyczaj uwzględnia wszystkie potrzeby domowników. W takim domu zawsze znajduje się przestronny salon, który potrafi zapewnić wypoczynek po ciężkim dniu spędzonym w pracy.

Jeżeli chodzi o taras, to można przyjmować na nim gości oraz urządzać udane spotkania grillowe. Z kolei przestronna kuchnia z wyspą pośrodku pozwala każdej pani domu na kulinarne eksperymenty. Każdy dom w stylu amerykańskim potrafi zapewnić całej rodzinie mnóstwo swobody. Projekty uwzględniające elementy tego stylu doskonale sprawdzają się nie tylko w Ameryce, lecz także na polskiej ziemi.

Domy w stylu amerykańskim a ich użyteczność

Zastanawiasz się, czy domy w styli amerykańskim są użyteczne? Odpowiedź jest prosta: Oczywiście, że tak! Głównym założeniem tych budowli jest zaserwowanie jej mieszkańcom funkcjonalności i wygody. Salon połączony z kuchnią już jest czymś normalnym i stosowanym w naszym kraju! Warto zastosować również pomieszczenia, takie jak garderoba, osobna pralnia oraz duże wygodne sypialnie. Dzięki takim rozwiązaniom życie codzienne staje się znacznie łatwiejsze i wygodniejsze.

Dysponujesz większym budżetem? Postaw na willę!

Posiadając większe środki na wybudowanie domu w stylu amerykańskim, warto rozważyć opcję postawienia willi. Są to duże, piękne budowle, dzięki którym można poczuć się jak gwiazda! Piętrowy lub parterowy dom z werandą, wykonany z różnymi kształtami okien z pewnością zwróci uwagę niejednego przechodnia.

Ile kosztuje projekt domu w stylu amerykańskim?

Projekt domu w stylu amerykańskim nie ma jasno określonej stawki. Wszystko uzależnione jest wybranej firmy, która oferuje takiego typu projekty. Szacuje się jednak, że za najtańsze projekty domu w tym stylu o powierzchni ok. 90 metrów kwadratowych płaci się około 3000 zł.