outbud.pl

budownictwo, dom, wnętrze

regal na zabawki
Dom

Regał na zabawki

Kto ma dzieci, ten wie, jak trudno jest utrzymywać porządek w zabawkach. Często kolekcja dziecka nie ma swojego odpowiedniego miejsca i migruje po całym domu, zabierając przestrzeń nie tylko w pokoju dziecięcym, ale też w salonie. Z pomocą przychodzi odpowiedni regal na zabawki. Można urządzić go tak, aby był nie tylko funkcjonalny, ale również stanowił ciekawe rozwiązanie aranżacyjne wnętrza.

Dużą popularnością cieszą się także ostatnio tzw. regały szkieletowe. Są to meble, które nie posiadają zabudowanego tyłu. Mają tylko boki oraz półki, na których możemy stawiać przedmioty. Ich dużą zaletą jest fakt, że można dość łatwo je przestawiać i dzięki nim dodatkowo organizować przestrzeń. Np. mogą posłużyć nam do wyznaczenia sfery zabawy i odgrodzenia jej od strefy spania w tym samym pokoju dziecięcym. Coraz więcej osób wybiera także regały drabinkowe. Są to meble, które kształtem przypominają opartą o ścianę drabinę. Na ich szczeblach znajdują się półki, często bardzo pojemne. Ten typ mebla powinien być przykręcony do ściany, ze względu na swoją dosyć niestabilną konstrukcję. Stanowi bardzo oryginalne rozwiązanie i świetnie wpisuje się w klimat pokoi dziecięcych, dodając im nietypowego charakteru.

Regały

Świetnym rozwiązaniem są niskie regały, które mają szuflady oraz otwarte przestrzenie. Dzięki szufladom jesteśmy w stanie schować sporą część zabawek do środka. Otwarta przestrzeń z kolei umożliwi naszemu maluchowi szybkie i wygodne korzystanie z podręcznych, najczęściej używanych zabawek czy książeczek. Tego typu regały mogą być osobne, ale mogą stanowić także część większej szafki, będąc jej dołem.

Kosze i pudełka na zabawki

Doskonałym rozwiązaniem na przechowywanie rzeczy dziecka są też wszelkiego rodzaju kosze i pudełka. Są one nie tylko praktyczne, ale także ciekawe. Możemy wybrać ich kolorystykę i design, tworząc z nich kolorowy, modny akcent aranżacyjny wnętrza. Pudełka świetnie nadają się do włożenia ich w otwarte półki regału.

Wkomponowywanie miejsca na zabawki

Jeśli regał na zabawki jest niski, lub posiada dolne półki, dobrze jest nie zastawiać ich w całości zabawkami. Tworzymy dzięki temu dziecku dodatkową przestrzeń do zabawy. Możemy na niej rozłożyć matę do rozwałkowywania i lepienia plasteliny albo przyczepić taśmą klejącą kartki, na których maluch będzie mógł bazgrać i malować. Dzieci lubią zmieniać miejsce i pozostają często w ruchu, dlatego im więcej kącików do zabawy będą miały, tym lepiej. Dzięki tego typu rozwiązaniu możemy dodatkowo zagospodarować przestrzeń i zrezygnować np. z osobnego stolika do malowania.