outbud.pl

budownictwo, dom, wnętrze

kwiaty ogrodowe kwitnące cały rok
Dom

Popularne kwiaty ogrodowe kwitnące cały rok

Odpowiednio urządzony ogród jest bardzo istotną kwestią dla wielu osób. Dlatego warto o nią w szczególny sposób zadbać. W ogrodzie powinno się przede wszystkim zasadzić właściwie dobrane rośliny. Wśród nich wymienia się między innymi kwiaty ogrodowe kwitnące cały rok. Warto dowiedzieć się na ich temat nieco więcej, a także poznać najbardziej popularne gatunki.

Kwiaty ogrodowe kwitnące cały rok: begonia

Wśród najbardziej popularnych kwiatów ogrodowych, które kwitną cały rok przede wszystkim można wymienić begonię wiecznie kwitnącą. Taka roślina na pewno sprawdzi się w wielu ogrodach o różnym charakterze, ponieważ niezwykle korzystnie się prezentuje. Begonia jest rośliną jednoroczną, dlatego warto sadzić ją w swoim ogrodzie co roku. Begonia posiada kwiaty w różnych odcieniach. Wśród nich wymienia się przede wszystkim biel, a także róż oraz czerwień. Roślina kwitnie od początku maja nawet do późnej jesieni, co jest niezwykle korzystne w każdym ogrodzie.

popularne kwiaty ogrodowe kwitnące cały rok

Zobacz także: https://outbud.pl/jak-pielegnowac-begonie/

Kocimiętka

Kolejna roślina, która bardzo dobrze sprawdzi się w każdym ogrodzie, to z całą pewnością kocimiętka. Kocimiętka jest rośliną, która niezwykle korzystnie się prezentuje oraz jest stosunkowo prosta w uprawie, dlatego bez większych problemów z jej hodowlą poradzi sobie każdy człowiek. Kocimiętka posiada piękne fioletowe kwiaty, które są niezwykle efektywne. Oprócz tego roślina posiada również niepowtarzalny zapach, który w szczególności wydziela się wieczorem. Uwielbiają ją koty, a więc warto się przygotować na ich odwiedziny.

Kwiaty ogrodowe kwitnące cały rok: krwawnik pospolity

Wśród różnych roślin, które z powodzeniem można zasadzić w swoim ogrodzie jest krwawnik pospolity. Cieszy się on bardzo dużą popularnością wśród wielu osób, ponieważ niezwykle korzystnie się prezentuje w każdym ogrodzie. Krwawnik to roślina, która kwitnie od czerwca do października. Warto ją sadzić w stosunkowo sporych skupiskach, ponieważ wtedy z całą pewnością będzie się najbardziej korzystnie prezentowała. W sprzedaży można znaleźć krwawnik pospolity w różnych wariantach kolorystycznych.

Wiciokrzew

Wiciokrzew to kolejna roślina, która bardzo dobrze sprawdzi się w każdym ogrodzie, dlatego warto się nad nią zastanowić. Jest to kwiat ogrodowy, który kwitnie przez cały rok i w związku z tym bardzo dobrze się prezentuje o każdej porze roku. Wiciokrzew jest pnączem o fantastycznym zapachu. Najlepiej zasadzić tego rodzaju roślinę na stanowiskach słonecznych, ponieważ wtedy jej wzrost będzie najbardziej efektywny. Warto pamiętać o tym aspekcie podczas uprawy wiciokrzewu, które może kwitnąć od czerwca aż do późnej jesieni, co jest idealnym rozwiązaniem.

Szałwia błyszcząca

Szałwia błyszcząca kwitnie od wiosny do później jesieni. Jest to krzewinka, która może sięgać do ok. 20-49 cm wysokości. Jej kwiaty można spotkać w różnych kolorach, takich jak: czerwony, biały, fioletowy lub kremowy. Lubi rosnąć w żyznych glebach, wilgotnych i próchniczych.

Popularne kwiaty ogrodowe kwitnące: liliowiec „Stella de Oro”

Liliowiec to popularny kwiat, który kwitnie od czerwca do października. Ma piękne i gęste kwiaty, które podczas jednego sezonu jest w stanie wytworzyć aż 500! Roślina ta nie jest wymagająca i świetnie sprawdzi się u początkujących ogrodników. Może być zasadzona wszędzie, oprócz miejsc w pełni zacienionych.

Werbena ogrodowa

Werbena ogrodowa to roślina sięgająca do 20-40 cm wysokości. Wytwarza listki, które charakteryzują się swoim drobnym kształtem i pierzastością. Ten rodzaj werbeny ma kwiaty, które zbierają się w wierzchołkowe baldachy. Roślina ta preferuje miejsca nasłonecznione i ciepłe, ale znosi również gorsze warunki atmosferyczne. Jeśli chodzi o podłoże, to werbena ogrodowa nie wybrzydza, chociaż z pewnością preferuje ziemie przepuszczalną, bogatą w składniki pokarmowe i lekką. Kwitnie od czerwca do października.

Popularne kwiaty ogrodowe kwitnące: cenia wytworna

Jak sama nazwa sugeruje jest to bardzo wytworna roślina, która może sięgać aż 1 metr wysokości. Lubią miejsca nasłonecznione, ciepłe i dość wilgotne. Podłoże cenii wytwornej powinno być próchnicze. Roślina ta kwitnie od czerwca do późnej jesieni.