outbud.pl

budownictwo, dom, wnętrze

rośliny na żywopłot
Dom

Jakie rośliny wybierać na żywopłot?

W obecnych czasach coraz więcej osób decyduje się na posiadanie domu z ogrodem i jest to niezwykle korzystne rozwiązanie. Jednak ogród powinien być w odpowiedni sposób zaaranżowany, aby mógł się bardzo korzystnie prezentować. W tym celu można zastosować na przykład żywopłot. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat takiego rozwiązania oraz poznać najlepsze rośliny na żywopłot.

Ligustr

Wśród najbardziej popularnych roślin, które są wykorzystywane w celu tworzenia żywopłotów można wyróżnić ligustr. Jest on bardzo chętnie wybierany przez osoby w różnym wieku oraz różnych preferencjach, ponieważ doskonale się sprawdza. Ligustr to roślina, która stosunkowo szybko rośnie oraz jest dość gęsta. Dzięki temu w odpowiedni sposób zasłoni zawartość ogrodu przez niepożądanym wzrokiem przechodniów. Oprócz tego ligustr bardzo korzystnie się prezentuje i na pewno będzie doskonałym wyborem do każdego ogrodu. Warto się nad nim zastanowić.

Bukszpan

Kolejną rośliną, która na pewno bardzo dobrze sprawdzi się w przypadku tworzenia żywopłotów jest bukszpan. Jest to roślina zimozielona, która niezwykle elegancko się prezentuje. Z powodzeniem można ją wykorzystywać w ogrodach zaaranżowanych w różnym charakterze. Bukszpan ma dość drobne liście, które są odpowiednio gęste. Dzięki temu w bardzo łatwy sposób można go formować i tworzyć z niego dowolne kształty. Taka roślina bardzo dobrze sprawdzi się na każdej przestrzeni.

Grab

Wśród różnych roślin, które można wykorzystać w ogrodzie na żywopłot można również wyróżnić grab. Grab to roślina, która w ostatnich latach bardzo zyskała na popularności. Coraz częściej wykorzystuje się ją w ogrodach o nowoczesnym charakterze i jest to idealne rozwiązanie dla wielu osób. Grab bez wątpienia tworzy dość gęste ściany, które umożliwiają osłonięcie ogrodu od wzroku innych osób. Tego rodzaju roślina ma stosunkowo spore liście oraz można ją w bardzo łatwy sposób formować, co jest zdecydowaną zaletą takiego wyboru.

Tuja

Tuja to kolejna roślina, którą z powodzeniem można wykorzystać jako żywopłot w ogrodzie. Tuje są w ostatnich latach bardzo popularnym wyborem wśród wielu osób, dlatego warto się nad nim w szczególny sposób zastanowić. Tuja jest rośliną zimozieloną, która w zimie nie zmienia swojej barwy. W sprzedaży można znaleźć tuje w bardzo zróżnicowanych gatunkach. Warto je w odpowiedni sposób dopasować do swoich indywidualnych potrzeb, a także gustu, ponieważ będzie to najbardziej korzystne rozwiązanie dla wielu osób. Tuje sprawdzą się w każdym ogrodzie, jeśli będzie się o nie w odpowiedni sposób dbać.