outbud.pl

budownictwo, dom, wnętrze

domy letniskowe projekty
Dom

Najlepsze projekty domów letniskowych

Z całą pewnością można stwierdzić, że posiadanie domu letniskowego jest bardzo korzystnym rozwiązaniem, które na pewno sprawdzi się w wielu przypadkach. W obecnych czasach w sprzedaży można znaleźć bardzo wiele projektów tego rodzaju domów. Projekt domku letniskowego – poznaj najbardziej popularne projekty, aby wiedzieć, na co się zdecydować w procesie zakupu.

Projekt domku letniskowego w krokusach

Wśród najbardziej popularnych projektów domków letniskowych z całą pewnością można wyróżnić domek letniskowy w krokusach. Powierzchnia tego rodzaju domu wynosi około trzydzieści pięć metrów kwadratowych. Składają się na nią takie pomieszczenia, jak salon, kuchnia oraz łazienka. Dodatkowo w projekcie można również znaleźć antresolę, a także kominek, co jest fantastycznym rozwiązaniem dla wielu osób. Tego rodzaju domek może być postawiony bez pozwolenia, co w znaczący sposób przyspieszy proces jego budowy. Warto na ten aspekt zwrócić swoją szczególną uwagę.

projekt domku letniskowego

Zobacz także: https://outbud.pl/jak-wygladaja-wnetrza-w-stylu-skandynawskim/

Projekt domu letniskowego w sasankach

Domy letniskowe projekty uwzględniają również taki domek letniskowy, jak dom w sasankach. Jest to bardzo korzystna opcja dla wielu osób. Tego rodzaju dom posiada powierzchnie, która liczy około osiemdziesiąt metrów kwadratowych. Wśród jego pomieszczeń można wymienić cztery pokoje, kuchnię oraz dwie łazienki. Oprócz tego w domku letniskowym tego rodzaju umieszczone jest także pomieszczenie gospodarcze oraz miejsce na kominek. Na pewno będzie to doskonały wybór.

Dom w borówkach

Wśród najbardziej popularnych projektów domów letniskowych można również wymienić taki projekt, jak dom w borówkach. Tego rodzaju domek posiada powierzchnię około sześćdziesiąt sześć metrów. W domu tego rodzaju znajdują się trzy pokoje, kuchnia, łazienka oraz toaleta. Oprócz tego powierzchnia domu obejmuje także kotłownię oraz miejsce na kominek. Na pewno wybór tego projektu bardzo dobrze sprawdzi się w przypadku wielu osób w różnym wieku i o różnych preferencjach.

Projekt domu letniskowego w cienistkach

Domek w cienistkach to kolejny bardzo popularny projekt domku letniskowego, który jest bardzo chętnie wybierany przez wiele osób. Tego rodzaju domek posiada powierzchnię wynoszącą około trzydzieści pięć metrów kwadratowych. Dzięki temu do jego wybudowania nie jest konieczne uzyskanie stosownego pozwolenia. W domku można znaleźć jeden pokój, łazienkę, a także antresolę oraz kominek. Taki projekt na pewno przypadnie do gustu bardzo wielu osobom, dlatego warto się nad nim w szczególny sposób zastanowić. Domek posiada bardzo atrakcyjne przeszklenia, które z całą pewnością dodadzą mu niepowtarzalnego charakteru.

Projekty domków letniskowych – charakterystyka

Domki letniskowe zazwyczaj są drewnianymi budynkami parterowymi, czasami z powierzchnią użytkową na poddaszu. Najczęściej spotyka się w nich przestrzenie, takie jak:

  • salon z aneksem kuchennym,
  • sypialnie,
  • łazienka,
  • taras lub balkon.

Tego rodzaju domki często wynajmowane są również w okresie zimowym np. na sylwestra. Dlatego też zaleca się zamontowanie w nich instalacji grzewczej, dzięki czemu chłód nie dosięgnie gości wynajmowanego budynku.

Domy letniskowe – projekty a formalności

Ważnym elementem przy zdecydowaniu się na wybudowaniu domku letniskowego jest wypełnienie wszelkich formalności budowlanych.

Jak wybudować dom letniskowy? Otóż taki typ budynku można wybudować na podstawie pozwolenia lub na zgłoszenie.

Domek letniskowy na podstawie pozwolenia

Domek letniskowy na podstawie pozwolenia należy wykonać wykupując gotowy projekt lub zatrudniając projektanta. Do jego obowiązków należy sporządzenie projektu budowlanego, który następnie należy złożyć wraz z pozwoleniem na budowę. Gdy przyjdzie decyzja o akceptacji projektu można przejść do rejestracji dziennika budowy, zatrudnienia kierownika i zgłoszenia rozpoczęcia robót w nadzorze budowlanym. Po zakończeniu budowli należy zadbać o odpowiednią dokumentacje powiązaną z odbiorem domku letniskowego.

Domek letniskowy na zgłoszenie

Gdy zdecydujesz się na wybudowanie domku letniskowego na zgłoszenie wszelką dokumentacje możesz sporządzić sam. Należy zacząć od szkiców budynku (jego wyglądu), szkiców umiejscowienia domku oraz od wykonania oświadczenia dotyczącego posiadania praw do dysponowania danym budynkiem na cele budowlane. Ostatni dokument należy złożyć w Urzędzie (Urząd Miasta lub Starostwo Powiatowe), wypełniając odpowiedni do tego druk.