outbud.pl

Outbud.pl – budownictwo, dom, wnętrze

dekoracje do ogrodu
Dom

Jakie dekoracje do ogrodu upiększą go w sposób naturalny

Upiększanie ogrodu sprzyja lepszemu relaksowi. Miłe dla oka przedmioty, które komponują się harmonijnie z kwiatami i innymi roślinami to duma ogrodnika. Duże i małe dekoracje do ogrodu umiejętnie rozstawione oddają głębię smaku projektanta.

Jakie dekoracje ogrodowe wybrać – seryjne, czy rękodzieło?

Jeżeli nie mamy czasu na własnoręczne dbanie o ogród, a także o troszczenie się o jego dekoracyjny wygląd, możemy skorzystać z pomocy projektanta ogrodów. Jeżeli jednak mamy zmysł estetyczny, możemy samodzielnie zająć się rozstawianiem figurek ogrodowych i innych sprzętów dekoracyjnych.

Pięknie komponują się w ogrodzie dekoracje wykonane z wikliny i innych naturalnych surowców (gałązek, palików, deseczek, czy trawy). Dekoracje takie znajdziemy na rynku, w kwiaciarni, sklepach ogrodniczych stacjonarnych oraz internetowych. Możemy też poszukać bezpośredniego u producenta – artysty, zajmującego się tym rzemiosłem jako swoją pasją.

Rzemiosło artystyczne, gdzie produkty tworzy się ręcznie, a nie maszynowo mają w sobie „duszę”, o której lubi się mówić, jakoby była najważniejsza w upiększaniu otoczenia. Seryjne jednak dekoracje również mogą mieć urok. Będą tak samo niepowtarzalne, jeżeli zasadzimy w nich ulubione kwiaty, czy zioła.

Ogrodowe dekoracje to nie tylko figurki krasnoludków

Utarło się, iż dekoracjami do ogrodu są wyłącznie rzeźby różnych bajkowych lub mitycznych czy naturalistycznych postaci i fontanny. Jest jednak dużo więcej możliwości. Można do tego celu wykorzystać np. stare sprzęty domowe.

Miska, której już nie używamy, albo komoda lub zepsuty rower. Gdy wszystko pomalujemy ładną farbą olejną odporną na warunki pogodowe, staną się doskonałymi ozdobami, w których umieścimy donice z kwiatami.

artisticzoom.pl